Інформація по посадці та догляду за саджанцями ківі сорту "Карпат Стратона Валентайн"
Якщо ви бажаєте досягти успіху у вирощуванні ківі наполегливо рекомендуємо ознайомитися з цією інструкцією!
Висаджування саджанців:
- Обережно витягти саджанці з коробки, щоб не пошкодити пагони та бруньки. Оптимальний варіант: розрізати коробку канцелярським ножем у чотирьох кутах.
- Підготувати посадкову лунку глибиною біля 30см. Бажані ґрунти: легкі з реакцією від слабо кислих до кислих. Не використовувати добрив з лужною реакцією (попіл, вапно і т.д.)
- Відразу після посадки захистити саджанець від тварин та інших механічних пошкоджень. Оптимальний варіант 3 або більше колики обтягнуті білим агроволокном, що одночасно захищає рослину від прямих сонячних променів та тварин.
- Після посадки ґрунт необхідно покрити навколо саджанців в радіусі 0,5 м, та товщею ~0,3 – 0,4 м мульчою рослинного походження (сіно, солома, компост ітд) та рясно полити.
Догляд за саджанцями:
- Рослина ківі – кущ ліана, тому потребує опору (шпалера, каркас і тому подібне). Коренева система ківі поверхнева, тому в радіусі 1,5-2 метра від рослини, не слід перекопувати ґрунт.
- Ківі – непосухостійка рослина. Відноситься до 9-ї, останньої категорії посухостійкості. Тому ґрунт в прикореневій зоні має бути стабільно зволожений, але не заболочений.
- Шкідники та хвороби ківі в умовах України помічені не були, тому обробітку отрутохімікатами не потребують.
- Даний сорт має здатність до самозапилення. Для отримання врожаю не потребує чоловічих рослин. Перше плодоношення за сприятливих умов може настати через 3 роки після посадки рослини в ґрунт.
- Сорт має середню вагу плода біля 90г та урожайність до 50-60 кг з куща, що займає площу не менше 6 м кв. Більша площа забезпечує більший врожай. При розмірі куща менше 9 м кв плодоношення є вкрай слабким. За 25 років досвіду вирощування даного сорту не спостерігалося пошкодження рослин морозами при відсутності утеплення (мінімальна температура -28 градусів).
- Формування куща ківі проводжу з грудня по середину лютого, а також в першій половині літа.
В зв’язку з тим, що ківі відзначаються дуже раннім рухом соків навесні рекомендую ґрунт в кореневій зоні в радіусі метр-півтора покрити зимою поверх снігу соломою чи чимось подібним товщиною 30-40 см, створивши своєрідний термос. Це затримає початок руху соку і відповідно убезпечить від пошкоджень зворотними морозами. Наголошую, що захищати необхідно не саму рослину, а ґрунт навколо неї від розігріву, оскільки загроза виникає через передчасний рух соку.
Примітка: Придбання рослин сорту «Карпат Стратона Валентайн» призначене не для комерційного тиражування у відповідності з принципами поваги авторських прав. Всі права на даний сорт ківі захищені. Назва сорту та торгова марка зареєстровані у встановленому законом порядку. Свідоцтво державної ветеринарної і фіто санітарної служби України №160592 від 25.02.2016р, та свідоцтво про знак товарів і послуг №185732 від 12.05.14р.
У випадку коли саджанці не прижилися з вини постачальника, можлива їх заміна при відповідній домовленості. Скарги (розмір, якість, кількість саджанців) рекомендуємо подавати на момент отримання посилки до якої додати фото отриманої рослини. Скарги необхідно подавати за номерами менеджерів до яких ви зверталися.
З повагою автор сорту
Стратон Генріх Валентинович
Патенти та сертифікати сорту "Карпат Стратона Валентайн"
Питання та відповіді
Чи потрібно купувати жіночі та чоловічі рослини, укривати їх на зиму і які морози витримує ківі?
Наголошуємо, що сорт «Карпат Стратона Валентайн» є однодомним, тобто достатньо однієї рослини та витримав усі морози за останні 25 років без жодних спеціальних заходів на зимовий період. Найбільший ризик становлять поворотні весінні морози, але це стосується усіх без винятку плодових дерев та кущів. Про інші сорти та тим паче сіянці ми говорити не можемо.
Чому кущ ківі, якому 4-5 років жодного разу не цвів, а бувають випадки, коли після цвітіння квітки опадають не зав’язуючись у плоди?
Ми наголошуємо, що плодоношення може наступити на 3-4 рік при всіх сприятливих умовах. Найбільш типові причини затримки є: а) недостатній полив. Вологолюбиве ківі погано переносить пересихання, а доросла рослина, якщо не гине то принаймні не розвивається. А поки рослина не набере потрібного їй розміру вона не зацвіте. Водночас болото навколо кореневої системи також шкодить рослині; б) грунт в якому росте ківі має бути підкислений, але в жодному разі не лужний. Попіл, вапно, будівельні відходи пов’язані з лужною реакцією надзвичайно негативно впливають на розвиток культури. Це ж стосується і деяких отрутохімікатів, добрив, які застосовуються для обробки винограду; в) механічні пошкодження пов’язані з тваринами, необережним поводженням, поворотними морозами також часто гальмують розвиток рослини; г) відсутність під час цвітіння комах- запилювачів (бджіл, джмелів) негативно впливають на отримання врожаю; д) категорично не рекомендується в радіусі 1,5 – 2м від рослини проводити обкопування у зв’язку з поверхневою системою ківі; е) опора на якій розвивається молодий саджанець ківі повинна бути жорстко закріплена, щоб уникнути розгойдування вітром взимку, оскільки заморожений зимою пагін внаслідок розхитування може дати тріщину в своїй основі. В якості опори слід використовувати дерев’яну тичку (як для вирощування квасолі).
Коли потрібно збирати плоди ківі?
Як правило ківі можуть дозрівати до перших заморозків, набираючи більшого вмісту цукру (стають солодші). Після цього їх слід зібрати та зберігати в прохолодному місці. Можна до весни. Перед вживанням рекомендується на кілька днів поставити на дозарювання подібно до зимніх груш.
Як робити обрізку кущів ківі?
До першого цвітіння не рекомендується активно втручатися у формування рослини. Після цвітіння наочно стане зрозуміло, якого типу пагони ківі дають плодоношення і можна буде приступити до формування куща. Докладні рекомендації по обрізці будуть опубліковані на сайтах та роликах в YouTube.
Літня посадка ківі (чому вигідно садити ківі влітку):
Загально прийняті традиції садівництва виробили стереотип, що висаджування дерев, кущів, загалом рослин необхідно проводити або весною, або пізньою осені, так як це було обумовлено тим, що абсолютна більшість рослин викопується пересаджується з грунту з відкритою кореневою системою.
Сучасні технології виготовлення саджанців сорту ківі «Карпат Стратона Валентайн» передбачають можливість висаджування рослин з весни до пізньої осені включно з літнім періодом, оскільки рослини вирощуються в контейнерах (торф’яних або пластикових) і їх пересадка не передбачає травмування кореневої системи, тобто в посадочну лунку фактично переставляється рослина з непошкодженим земляним комом, що не впливає на її подальший розвиток. Крім того саджанці вже адаптовані до літньої спеки.
В чому перевага літньої висадки саджанців в грунт у порівнянні з осінньою?
По-перше рослина висаджена в грунт розвивається швидше ніж в контейнерах, що пришвидшить отримання майбутнього врожаю.
По-друге: коренева система значно зміцниться до настання холодів, на відміну від висаджених восени.
По-третє: у літній період, коли потік замовлень і відправок значно менший, у нас з’являється можливість відібрати та відіслати найкращі саджанці для клієнтів і в найкоротші терміни.